Klub konesera

Kanada – parki Gór Skalistych

K anada to fascynujący i zróżnicowany kraj! Ze względu swój na olbrzymi obszar (drugi największy kraj na świecie) występują w nim różne krajobrazy i klimaty. Na szczególną uwagę zasługuje region Gór Skalistych wraz z trzema fantastycznymi parkami narodowymi – Banff, Jasper i Yoho. Wyjazd do tych miejsc to istny raj dla pasjonatów przyrody. Na przyjezdnych czekają piękne góry, rzeki, wodospady, różnorodna roślinność i liczne dzikie zwierzęta, w tym łosie i niedźwiedzie grizzly. W sezonie letnim turyści mogą biwakować, wędrować szlakami turystycznymi, jeździć na rowerach, pływać łódkami, jeździć konno i obserwować dzikie zwierzęta. Możliwości jest wiele, dlatego każdy typ podróżnika znajdzie najlepszy dla siebie sposób, aby poczuć bezmiar przestrzeni i piękno otaczającej przyrody.
DZIEŃ 1 / Wylot z Polski

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie i spotkanie z pilotem wyjazdu. Wylot samolotem rejsowym do Vancouver. Lądowanie w Vancouver. Po procedurach paszportowych i odbiorze bagaży transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.
Hotel: Days Inn 3* by Wyndham lub podobny.

DZIEŃ 2 / Vancouver

Po śniadaniu udamy się na całodzienne zwiedzanie miasta. Nie ominie nas również spacer po wiszącym moście Capilano, a także Cliffwalk oraz po parku mostów, z których można podziwiać roślinność lasów deszczowych Kolumbii Brytyjskiej. Po lunchu udamy się na przejażdżkę rowerową po Parku Stanley’a, uważanego za jednego z najpiękniejszych parków miejskich na świecie. Powrót do hotelu.
Hotel: Days Inn 3* by Wyndham lub podobny

DZIEŃ 3 / Grouse Mountain

Ciąg dalszy zwiedzania Vancouver. Głównym punktem dnia będzie wejście (lub wjazd) na Grouse Mountain, górę która jest ikoną miasta. Na szczycie oprócz pięknych widoków na Vancouver czekają na nas różne przedstawienia i pokazy – dzikich ptaków, niedźwiedzi oraz… kanadyjskich drwali. Po zakończeniu podziwiania widoków ze szczytu zjedziemy na dół kolejką i udamy się na lunch do restauracji. Po południu czeka na nas jeszcze jedna atrakcja, jaką jest rejs statkiem po zatoce Vancouver.
Hotel: Days Inn 3* by Wyndham lub podobny

DZIEŃ 4 / Park Narodowy Banff

Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Calgary. Lądowanie na miejscu przed południem i przejazd do Lake Louise w Parku Narodowym Banff (200 km – 2,5h). Zakwaterowanie w hotelu planowane jest w godzinach popołudniowych. Spod hotelu prowadzi szereg pieszych tras turystycznych. Spędzimy czas z przyrodą, zobaczymy wiele punktów widokowych i pójdziemy na spacer nad przepięknym Jeziorem Louise.
Hotel: Deer Lodge 3* lub podobny

DZIEŃ 5 / Na lodowcu (NP Jasper)

Dziś po śniadaniu pojedziemy do Parku Narodowego Jasper. W pierwszej kolejności naszym celem będzie lodowiec Kolumbia, na który wjedziemy specjalnym autobusem terenowym „Ice Explorer”. Przespacerujemy się również po przeszklonym balkonie „Sky Walk”, z którego rozpościera się piękny widok na lodowiec i okolicę. Następnie kontynuujemy podróż do miejscowości Jasper. Po drodze będziemy zatrzymywać się aby podziwiać piękne widoki oraz piękne twory natury, takie jak np. wodospady Athabasca. Przyjazd do miasteczka Jasper w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu. Następnie spacer po okolicy i kolacja w restauracji.
Hotel: Maligne Lodge lub podobny

DZIEŃ 6 / Najpiękniejsze jeziora PN Jasper

Śniadanie w restauracji hotelowej. Następnie udamy się na dalsze odkrywanie PN Jasper. Zobaczymy jezioro Maligne oraz Medecine. Dla chętnych proponujemy spływ kajakiem po jednym z jezior lub rafting na rzece Athabasca. Lunch w restauracji i następnie przejazd do Lake Louise. W drodze powrotnej postój na różnych punktach widokowych, m.in. na Jezioro Peyto. Przyjazd do hotelu w Lake Louise i kolacja.
Hotel: Deer Lodge 3* lub podobny

DZIEŃ 7 / Park Narodowy Yoho

Tego dnia wyruszymy na pół-dniową wycieczkę, aby nadal odkrywać najpiękniejsze zakątki Kanady. Tym razem proponujemy pobliski, ale mały i często zupełnie pomijany przez turystów, Park Narodowy Yoho. Jezioro Emerald, gdzie chcemy się udać, ma wyjątkowy lazurowy kolor i jest to fantastyczne miejsce na spacer, relaks na brzegu lub wynajęcie kajaka! Obowiązkowym punktem jest również Takakkaw Fall, czyli drugi co do wysokości wodospad w Kanadzie. Powrót do hotelu.
Hotel: Deer Lodge 3* lub podobny

DZIEŃ 8 / Powrót do Polski

Poranny przejazd na lotnisko w Calgary i wylot do Europy.