Klub konesera

Islandia - wyspa żywiołów

P odróżując przez krainę lodu i ognia można poczuć się jak na zupełnie innej planecie. Są tu cuda natury, których nie da się doświadczyć w żadnym innym miejscu w Europie. Góry i wulkany, pola lawowe i gejzery, lodowce i potężne wodospady – to tylko namiastka tego co ma do zaoferowania ta magiczna wyspa. Na uwagę zasługuje także bogactwo ptaków morskich, rzeki pełne ryb oraz świeże, czyste powietrze.

Podczas naszego siedmiodniowego pobytu na Islandii zobaczymy najpiękniejsze miejsca na wyspie. Ze względu na odległości skupimy się na południowej jej części, szczególnie bogatej w pola geotermalne i lodowce. Zobaczymy imponujące wodospady, wykąpiemy się w naturalnych basenach termalnych, wejdziemy do tunelu lawowego i podpłyniemy kajakami pod lodowiec. To jednak tylko część atrakcji jakie dla Państwa przygotowaliśmy. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem poniżej. Islandia czeka na Państwa odkrycie!

Dzień 1 – Wylot

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie i spotkanie z pilotem wyjazdu. Rozdanie pakietów podróżnych i odprawa bagażowa. Poranny wylot do Anchorage (czas przelotu z przesiadką około 10h). Po wylądowaniu procedury paszportowe i odbiór bagaży. Następnie przejedziemy prywatnym busem do hotelu.
Po zakwaterowaniu będzie czas na odpoczynek po podróży, a po nim zaprosimy naszych Gości na lunch w lokalnej restauracji.
Wspólny spacer po okolicy i wstęp historyczny dziejów zasiedlania Alaski. Kolacja powitalna w restauracji i nocleg w hotelu.

Hotel: The Lakefront Anchorage 3* lub podobny

Dzień 2 – Helikopterem na lodowiec

Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku miasteczka Seward (ok 200 km), do którego prowadzi jedna z najbardziej malowniczych tras tej części Ameryki. Postój w Girwood i wylot helikopterem na lodowiec. Podczas 15 minutowego lotu będzie można podziwiać majestatyczne pasma górskie oraz lodowce Parku Narodowego Kenai. Spędzimy czas na polu lodowym, tuż obok obozu dla psów zaprzęgowych, w którym żyją i trenują. Będzie okazja do przytulenia szczeniąt oraz przejażdżki zaprzęgiem po lodowcu.
Przejazd do hotelu w Seward i obiadokolacja w restauracji. Dla chętnych krótka wędrówka do lodowca Exit, zlokalizowanego zaraz przy drodze wyjazdowej
z miasteczka. Jest on najbardziej dostępnym dla człowieka lodowcem na całym kontynencie.

Hotel: Harbor 360 lub podobny

Dzień 3 – Rejs pośród lodowców i przejazd Alaska Railroad

Śniadanie w hotelu. Następnie udamy się na rejs po wodach Parku Kenai, pośród dziesiątek fiordów i lodowców. Odkrywanie tej dzikiej krainy z pokładu statku daje świetne warunki zarówno do obserwacji cielących się lodowców, jak i do podglądania tutejszych zwierząt, takich jak foki, lwy morskie, liczne ptaki,
a także wieloryby.
Rejs odbędzie się stabilną jednostką, dzięki czemu osoby skłonne do choroby morskiej, mogą być spokojne o komfort wycieczki. Czas rejsu około 6h. Obiad na pokładzie w formie alaskańskiego łososia lub antrykotu.
Powrót do Anchorage słynnym pociągiem Alaska Railroad. Bilet w klasie Gold Star – wygodne fotele, wagon restauracyjny (bezalkoholowe napoje oraz kolacja
w cenie), toalety, bagażownia.
Przejazd do hotelu.

Hotel: The Lakefront Anchorage 3* lub podobny

Dzień 4 – Miasteczko z „Przystanku Alaska” oraz Park Narodowy Denali

Śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku północnym piękną widokową autostradą Parks Highway do historycznego i urokliwego miasta Talkeetna, które było pierwowzorem do miasteczka Cicely z serialu „Przystanek Alaska”.
Lunch w lokalnej restauracji. Następnie kontynuacja podróży do Parku Narodowego Denali położonego u stóp najwyższej góry Ameryki o tej samej nazwie (do 2005 r. funkcjonowała nazwa McKinley). Łączna trasa w ciągu całego dnia wyniesie około 380 km.
Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i dla chętnych spacer po okolicy.

Hotel: Denali Bluffs lub podobny

Dzień 5 – Trekking w Parku Denali

Wcześnie rano po śniadaniu wyjazd w dzicz Denali National Park. Będzie to znakomita okazja, aby zobaczyć i sfotografować niesamowitą przyrodę na Alasce. Oprócz zachwycających widoków mamy szansę zobaczyć zwierzęta, takie jak łosie, karibu, owce, lisy, niedźwiedzie. Całą wyprawę odbędziemy w towarzystwie lokalnego przewodnika-rangera, który zarówno zna topografię okolicy,
jak i wszelkie kwestie bezpieczeństwa.
Podczas wędrówki lunch boxy z przekąskami i napoje. Późnym popołudniem pojedziemy do Fairbanks (ok 210 km – 2,5h). Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Hotel: Springhill Suites lub podobny

Dzień 6 – Śladem Indian, traperów i złota

Śniadanie w restauracji hotelowej. Następnie udamy się w rejs po rzekach Chena
i Tanana na pokładzie jedynego autentycznego kutra rzecznego na Alasce. Ponownie spotkamy psy zaprzęgowe, zwiedzimy replikę domku trapera, odwiedzimy wioskę Indian szczepu Chena i dowiemy się nieco informacji
o kulturze Indian Athabascan, którzy mieszkają tu do wieków.
Obiad zjemy w lokalnym, traperskim wydaniu.
Następnie przejedziemy pociągiem Tanana Valley Railroad, który zabierze nas prosto do złotych wnętrz Alaski – opuszczonej kopalni złota. Poznamy ciekawą historię górnictwa złota, zwiedzimy obóz górniczy i spróbujemy szczęścia w płukaniu złota.
Powrót do hotelu i wieczór wolny na odpoczynek. Kolacja.

Hotel: Springhill Suites lub podobny

Dzień 7 – Fairbanks

Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie się z pokoi i przejazd na lotnisko w Fairbanks, skąd udamy się w podróż powrotną do Europy.

Dzień 8 – Powrót

Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych lub wieczornych.
Pożegnanie Uczestników i powrót do domów.