Klub konesera

Alaska – podróż życia

P odczas 7-dniowej wyprawy udamy się m.in. na przejażdżkę psim zaprzęgiem, przejedziemy się kolejką górską oraz zwiedzimy takie urokliwe miasta jak: Talkeetna, Denali i Seward. Wybierzemy się także na wycieczki po parkach narodowych Denali i Kenai. Spędzimy czas
u stóp najwyższej góry Ameryki Północnej. Popłyniemy w niezapomniany rejs przez cudowne fiordy. Będziemy podziwiać przepiękne widoki, lodowce i dziewicze wybrzeża. Będzie okazja, by zobaczyć m.in. niedźwiedzie, łosie, lisy, wilki, kilka gatunków wielorybów, morświny, lwy morskie, foki pospolite i kolorowe maskonury.

Zapraszamy na Alaskę, piękną i zachwycającą krainę, wciąż dziką i autentyczną!

Dzień 1 – Wylot

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie i spotkanie z pilotem wyjazdu. Rozdanie pakietów podróżnych i odprawa bagażowa. Poranny wylot do Anchorage (czas przelotu z przesiadką około 10h). Po wylądowaniu procedury paszportowe i odbiór bagaży. Następnie przejedziemy prywatnym busem do hotelu.
Po zakwaterowaniu będzie czas na odpoczynek po podróży, a po nim zaprosimy naszych Gości na lunch w lokalnej restauracji.
Wspólny spacer po okolicy i wstęp historyczny dziejów zasiedlania Alaski. Kolacja powitalna w restauracji i nocleg w hotelu.

Hotel: The Lakefront Anchorage 3* lub podobny

Dzień 2 – Helikopterem na lodowiec

Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku miasteczka Seward (ok 200 km), do którego prowadzi jedna z najbardziej malowniczych tras tej części Ameryki. Postój w Girwood i wylot helikopterem na lodowiec. Podczas 15 minutowego lotu będzie można podziwiać majestatyczne pasma górskie oraz lodowce Parku Narodowego Kenai. Spędzimy czas na polu lodowym, tuż obok obozu dla psów zaprzęgowych, w którym żyją i trenują. Będzie okazja do przytulenia szczeniąt oraz przejażdżki zaprzęgiem po lodowcu.
Przejazd do hotelu w Seward i obiadokolacja w restauracji. Dla chętnych krótka wędrówka do lodowca Exit, zlokalizowanego zaraz przy drodze wyjazdowej
z miasteczka. Jest on najbardziej dostępnym dla człowieka lodowcem na całym kontynencie.

Hotel: Harbor 360 lub podobny

Dzień 3 – Rejs pośród lodowców i przejazd Alaska Railroad

Śniadanie w hotelu. Następnie udamy się na rejs po wodach Parku Kenai, pośród dziesiątek fiordów i lodowców. Odkrywanie tej dzikiej krainy z pokładu statku daje świetne warunki zarówno do obserwacji cielących się lodowców, jak i do podglądania tutejszych zwierząt, takich jak foki, lwy morskie, liczne ptaki,
a także wieloryby.
Rejs odbędzie się stabilną jednostką, dzięki czemu osoby skłonne do choroby morskiej, mogą być spokojne o komfort wycieczki. Czas rejsu około 6h. Obiad na pokładzie w formie alaskańskiego łososia lub antrykotu.
Powrót do Anchorage słynnym pociągiem Alaska Railroad. Bilet w klasie Gold Star – wygodne fotele, wagon restauracyjny (bezalkoholowe napoje oraz kolacja
w cenie), toalety, bagażownia.
Przejazd do hotelu.

Hotel: The Lakefront Anchorage 3* lub podobny

Dzień 4 – Miasteczko z „Przystanku Alaska” oraz Park Narodowy Denali

Śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku północnym piękną widokową autostradą Parks Highway do historycznego i urokliwego miasta Talkeetna, które było pierwowzorem do miasteczka Cicely z serialu „Przystanek Alaska”.
Lunch w lokalnej restauracji. Następnie kontynuacja podróży do Parku Narodowego Denali położonego u stóp najwyższej góry Ameryki o tej samej nazwie (do 2005 r. funkcjonowała nazwa McKinley). Łączna trasa w ciągu całego dnia wyniesie około 380 km.
Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i dla chętnych spacer po okolicy.

Hotel: Denali Bluffs lub podobny

Dzień 5 – Trekking w Parku Denali

Wcześnie rano po śniadaniu wyjazd w dzicz Denali National Park. Będzie to znakomita okazja, aby zobaczyć i sfotografować niesamowitą przyrodę na Alasce. Oprócz zachwycających widoków mamy szansę zobaczyć zwierzęta, takie jak łosie, karibu, owce, lisy, niedźwiedzie. Całą wyprawę odbędziemy w towarzystwie lokalnego przewodnika-rangera, który zarówno zna topografię okolicy,
jak i wszelkie kwestie bezpieczeństwa.
Podczas wędrówki lunch boxy z przekąskami i napoje. Późnym popołudniem pojedziemy do Fairbanks (ok 210 km – 2,5h). Zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Hotel: Springhill Suites lub podobny

Dzień 6 – Śladem Indian, traperów i złota

Śniadanie w restauracji hotelowej. Następnie udamy się w rejs po rzekach Chena
i Tanana na pokładzie jedynego autentycznego kutra rzecznego
na Alasce. Ponownie spotkamy psy zaprzęgowe, zwiedzimy replikę domku trapera, odwiedzimy wioskę Indian szczepu Chena i dowiemy się nieco informacji
o kulturze Indian Athabascan, którzy mieszkają tu do wieków.
Obiad zjemy w lokalnym, traperskim wydaniu.
Następnie przejedziemy pociągiem Tanana Valley Railroad, który zabierze nas prosto do złotych wnętrz Alaski – opuszczonej kopalni złota. Poznamy ciekawą historię górnictwa złota, zwiedzimy obóz górniczy i spróbujemy szczęścia w płukaniu złota.
Powrót do hotelu i wieczór wolny na odpoczynek. Kolacja.

Hotel: Springhill Suites lub podobny

Dzień 7 – Fairbanks

Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie się z pokoi i przejazd na lotnisko w Fairbanks, skąd udamy się w podróż powrotną do Europy.

Dzień 8 – Powrót

Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych lub wieczornych.
Pożegnanie Uczestników i powrót do domów.